İngiltere'nin banliyöleri ve küçük şehirlerinde 1 milyon eve destekleyen optik ulaştırmak üzere alternatif İSS , 100 milyon sterlin teminat aldı. Çalışmaları en geç 2025'in sonuna kadar tamamlamayı planlıyorlar.

Daha çok küçük şehirlere, kırsal bölgelere ve büyük şehirlerin banliyölerine 1 Gbps ve üstü hızları destekleyen altyapısı sağlama hedefiyle Matthew Hare tarafından 1 milyon sterlin ile kurulan ve geçtiğimiz yıl İngiltere'de faaliyet göstermeye başlayan Zzoomm, global varlık yönetim şirketi Oaktree'den 100 milyon sterlin teminat aldı ve çalışmalara koyuldu. En geç 2025'in sonuna kadar çalışmaları tamamlayıp 1 milyon eve 10 Gbps ulaştırmayı planlayan Zzoomm'un CEO'su Matthew Hare şunları aktardı:

“Oaktree'den bize gelen bu yatırım, isabetli bütçe kullanımıyla tam zamanında müşterilerimizin isteklerini karşılayacak olan deneyimli yönetim takımımızın kabiliyetlerinin açık bir tasdiğidir.

Hayat, kötü bir internet bağlantısı için çok kısa. Yaşamakta olduğumuz sokağa çıkma kısıtlamaları, çalışma alışkanlıklarındaki değişimi hızlandırdı ve çevrim içi eğlence ve öğrenmeye olan talebi artırdı. Zzoomm gösterdi ki daha iyi bir internet bağlantısı için henüz karşılanmamış ihtiyaçlar ‘tam fiber' ile karşılanıyor ve İngiltere'de yapacağımız bu yeni altyapıya ihtiyaç var.”

Zzoomm, pandemi başladıktan kısa bir süre sonra; nisan, mayıs ve haziran aylarında bütün müşterilerinin paketlerini 900 Mbps'lik pakete ücretsiz olarak yükseltmişti.

İngiltere'de, internet paketlerinde 2 yılı aşkın süredir belirtme zorunluluğu olduğunu da hatırlatalım. Yani 900 Mbps deniyorsa bu “900 Mbps'ye kadar” değil, gerçekten 900 Mbps olarak karşımıza çıkmakta.

2.082 Görüntülenme